איך להוריד כתם דם מבגד?

איך להוריד כתם דם מבגד?

אין מישהו שלא קרה לו שהוא נחתך במטבח, או נפל ונפצע תוך כדי משחק מעבר לכאב ולחוסר הנעימות שנוצרה ואחרי שדאגתם לטפל בפציעה או בחתך מגיע השלב שצריך גם לטפל בבגד ולהסיר ממנו את כתמי הדם. כתמי דם ידועים ככתמים נפוצים שקשה מאד להסיר מהבגדים, חשוב מאד לנקות כתם דם כמה שיותר מהר מהרגע שהוא נוצר, אחרת הוא עלול להתייבש ולחדור לסיבי הבגד מה שיקשה עליכם עוד יותר להסיר אותו. כשמנקים כתם דם יש להמנע מלשפשף אותו ולמרוח אותו על כל הבגד, אלא לספוג ולנקות אותו בצורה נקודתית. אז איך בדיוק להוריד כתם דם מסידנים ובגדים? זה לא תמיד קל, אבל יש כמה דברים שכדאי לנסות לפני שאתם זורקים אותו.

5 שיטות להסרת כתמי דם מהבגד לרבות כתמי דם ישנים שהתייבשו

  • אם מדובר בכתם דם שנוצר כרגע והוא יחסית קטן, כעזרה ראשונה שפשפו אותו עם טיפת רוק ולאחר מכן שטפו עם מים קרים, כמו כן אפשר להשרות את הכתם עם קוביות קרח.
  • כעת שטפו את הבגד בתמיסה של מים רותחים עם מלח בתוספת של מים קרים כדי להביא אותה לטמפרטורה פושרת (שימוש בתמיסה חמה "יקעקע" את הדם אל תוך הבגד).
  • בשלב הבא או אם כתם הדם ישן שכבר הספיק להתייבש, עדיף להשתמש באבקת סודה לשתייה מעורבבת במים שתהפוך למשחה. בהתחלה מורחים את הכתם במשחה משני הצדדים ואחרי כרבע שעה משפשפים עם האצבעות אל תוך הבגד.
  • אם כל זה לא עוזר, אפשר לנסות ולהשתמש בתמיסה של מים ואבקת כביסה שמיועדת לכתמים קשים, מורחים את אבקת הסודה ביד נדיבה על הכתם, ממתינים כשעה ומכניסים לכביסה.
  • פתרון נוסף, אם מאמינים לאחיות בבית החולים, הוא לשפשף את הכתם במי חמצן. יש כמובן גם תכשירים מוכנים עם אפקט דומה שמרססים על הבגד, אפילו בלי כביסה.

ואם הכתם עדיין לא ירד? נסו ניקוי יבש!

כמוצא אחרון, אתם יכולים לשלוח את הבגד לניקוי יבש בשירות כמו " כביסי " המתמחה בהסרת כתמם קשים בטכניקה הידועה של ניקוי יבש בזכות חומרי הסרה חזקים יותר ומכונות כביסה מיוחדות. במקרה של "כביסי", כל מה שאתם צריכים לעשות זה להוריד את האפליקציה ולקבוע איתנו את השעות בהן ניקח ונחזיר את הכביסה.

מהרגע הזה אתם יכולים להיות בראש שקט והצוות של כביסי ידאג להכל, השליחים שלנו יאספו מכם את הכביסה מתי ומאיפה שנוח לכם וגם יחזירו אותה עד אליכם מתי ולאן שתבחרו​ והכל בלחיצת כפתור.

דילוג לתוכן