איך מכבסים שמיכת פוך?

איך מכבסים שמיכת פוך?

השאלה איך מכבסים פוך היא אחת השאלות היותר מתעתעות בענייני כביסה: לצד אלו שלא מוכנים להכניס את הפוך לשום דבר חוץ מאשר לניקוי יבש, יש כאלו שיעדיפו לנסות ולכבס את השמיכות בבית. במאמר הבא נפרא איזה סוגים של שמיכות פוך מומלץ לכבס במכבסה מקצועית ואילו אפשר לכבס גם בבית? כיצד יש לייבש את השמיכה וטיפים נוספים שיעזרו לכם לתחזק בצורה נכונה את השמיכה כדי שתהנו ממנה גם בשנים הבאות.

איך לכבס פוך נוצות?

שמיכות פוך טבעי כוללות לא רק פוך עם מילוי נוצות, אלא גם פוך עם פלומת האווז (מוך). ככל שאחוז פלומות האווז בשמיכת הפוך גבוה יותר, כך השמיכה תהיה קלה יותר ותיחשב לאיכותית יותר ויקרה יותר. זוהי רק אחת מהסיבת מדוע לא כדאי לנסות ולכבס שמיכות פוך מנוצות בבית.

אם אתם בכל זאת רוצים לנסות ולכבס שמיכת פוך טבעית מנוצות יש לעשות זאת כך:

  • השתמשו במכונה כביסה גדולה מספיק (7 ק"ג ומעלה) גדי שתוכל להכיל את שמיכת הפוך מבלי שתצטרכו לדחוס אותה בכוח
  • כבסו את השמיכה ללא הרתחה – בטמפרטורה של 30 מעלות.
  • הוסיפו כדורי טניס למכונה כדי שיהלום קלות בשמיכה וישמור עליה אווריריות ונפוחה.
  • מיד בתום הכביסה ייבשו את השמיכה אך ורק במייבש, משום שאור השמש גורם להופעת ריחות לא נעימים.

אז איך כן לכבס פוך נוצות?

הכי טוב לשלוח את שמיכות הפוך מנוצות לניקוי יבש, שם יוכלו לטפל ולנקות את השמיכה בעדינות ולכבס את הבד של השמיכה בהתאם להוראות היצרן ובתנאים הנכונים. יתרה מכך כביסה נכונה ומקצועית של פוך נוצות טבעי תאריך את חיי השמיכה ותוכלו להנות ממנה במשך שנים.

כיבוס ביתי שלא נעשה נכון ובאופן מדוייק עלול לגרום לפגיעה בשמיכה ויחייב אתכם לרכוש שמיכה חדשה או לחדש אותה, בשני המקרים מדובר בעלויות גבוהות משמעותית לעומת עלות הניקוי יבש.

איך לכבס שמיכת פוך סינטטי?

בניגוד לשמיכת פוך מנוצות שאותה לא מומלץ לכבס בבית, כשמדובר בפוך סינטטי הדבר אפשרי, מכיוון שהפוך הסינטטי הוא עמיד יותר. לרוב מומלץ לכבס את הפוך הסינטטי ב-60 מעלות ואפשר גם לייבש במייבש בייתי. כאשר מכניסים למייבש, עדיף לשים גם כדורי טניס או נעל ספורט (שיכולה להחזיק במים) כדי שהשמיכה תצא נפוחה ותשמור על הצורה שלה. אפשר להוסיף גם מרכך ריחני כדי שיהיה נעים להתכסות בה.

איך לכבס שמיכת פוך מצמר?​

  • כשמדובר בניקוי שמיכת פוך מצמר מומלץ לכבס אותן ללא הרתחה בטמפרטורה של 30 מעלות ללא סחיטה, יתר ההוראות זהותת לשאר שמיכות הפוך:
  • אין לדחוס את השמיכות במכונה הכביסה ויש להשתמש במכונה גדולה מספיק.
  • בייבוש – הכניסו למייבש 2-3 כדורי טניס שישמרו על השמיכה תפוחה ואוורירית.
  • ודאו ששמיכת הפוך יוצאת מהמייבש יבשה לחלוטין, אחרת היא עלולה לצבור ריחות ועובש.

ניקוי שמיכת פוך – מחירים:

כאשר מדברים על ניקוי שמיכת פוך יש להבדיל בין ניקוי יבש של שמיכת פוך לבין חידוש של שמיכת פוך, הכוונה כאן מתייחסת לשמיכת פוך טבעי מנוצות שהיא האיכותית יותר והיקרה יותר, ולא לשמיכות פוך סינטטי משום שניתן לקנות בסכומים זולים יותר.

בתהליך החידוש מפרידים בין המילוי שאפשר עדיין להשתמש בו לבין האבקה שהתפוררה, לאחר הניקוי והכיבוס של הפול עצמו מכניסים אותו לבד חדש, מוסיפים מילוי ואם צריך תופרים שוב.

מכיוון שאי אפשר להשתמש שוב באותו הבד, החלק היקר ביותר בחידוש שמיכת הפוך הוא דווקא התפירה שלה.

החדשות הטובות הן שאם שומרים על הפוך ומכבסים אותו רק במכבסה מקצועית, הוא יכול להחזיק ללא חידוש 10 ואפילו 15 שנים.

 

אפליקציית kVisi – אוספים, מנקים ומחזירים את שמיכת הפוך בלחיצת כפתור:

המומחים של כביסי ידאגו להעניק לשמיכת הפוך שלכם את הניקוי שמתאים לה בהתאם להוראות היצרן, על מנת שתוכלו להנות ממה במשך שנים נוספות.

כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוריד את אפליקציית kVisi מחנות האפליקציות, תזמנו מתי נוח לכם שנאסוף ונחזיר את שמיכת הפוך וזהו הצוות שלנו כבר ידאג לכל השאר.

למחירון לניקוי שמיכת פוך

דילוג לתוכן