‏3 טיפים להסרת כתמי צבע מהבגדים

‏3 טיפים להסרת כתמי צבע מהבגדים

אין ספק שהחשש הגדול ביותר של כל הורה או מי שאחראי על הכביסה בבית הוא לגלות שאחד הבגדים ספג גוש או כתם צבע שאין שום דמיון בינו לבין הצבע המקורי של הבגד. לדוגמה, זה יכול להיות צבע אקרילי או צבעי גואש, טושים ועוד.

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים בהסרת כתמי הצבע מהבגדים:

  • יש לטפל בכתמי הצבע כמה שיותר מהר מהרגע שבו הם נוצרו
  • הכנסת בגד עם כתם צבע למייבש תהפוך אותו לבלתי ניתן להסרה, לכן יש לוודא כי הורדתם אותו או עשיתם את הכי טוב שאתם יכולים.
  • תמיד אפשר להוסיף לכביסה רבע כוס אבקת סודה שתסייע בהסרת הכתמים.

איך להוריד צבע אקרילי מהבגדים?

כל עוד אתם לא שיפוצניקים, הפתרון הטוב ביותר הוא מניעה: פשוט לא לבצע עבודות צביעה עם בגדים יום יומיים, אלא עם בגדים שפחות בשימוש, בגדים ישנים וכו'. הדבר נכון גם לעבודות אומנות כמו ציור.

אם בכל זאת הכתמתם בגד שחשוב לכם, כתמי צבע אקרילי בדרך כלל מסירים עם מדלל צבע (טינר), אך יש לוודא לפני השימוש שהוא לא מזיק לבגד על ידי שימוש בו בחלק של הבגד אותו לא רואים. אם זה לא עוזר, יש לברר מהו הממס הספציפי של הבגד בחנות בה קניתם את הצבע או בחנות חומרי בניין (רוב הצבעים לסיוד היום הם צבעים אקריליים ולא סיד או צבע פלסטי).

איך מורידים צבעי גואש מבגדים?

כמו עם הצבעים האקריליים, המצב בו צבעי הגואש עדיין רטובים הוא המצב האופטימלי ולכן בקשו מהילדים לדווח לכם ברגע שהם מתלכלכים, ואולי זה בכלל רעיון טוב לא להשתמש בבגדים בהם הם הולכים לבית הספר…

בכל אופן, יש לשים את הבגד מתחת למים זורמים ולאחר מכן לשפשף עם מברשת וסבון מוצק. לאחר מכן אפשר להכניס לכביסה.

אם שום דבר לא עוזר?

אם גם אחרי כביסה רגילה הכתם לא ירד, יש להשרות את הבגד במים חמים במשך שעה, ואז במים בטמפרטורה החמה ביותר בו ניתן לכבס אותו על פי הוראות היצרן בתוספת של אבקת כביסה מרוכזת. בשלב זה משפשפים ושוטפים עוד כמה פעמיים עד לתוצאה הכי טובה שאפשר להגיע אליה ומכבסים שוב.

 

כבסו עם כביסי!

אם אין לכם ראש להתעסק עם הסרת כתמים קשים, תמיד תוכלו לפנות אל המומחים של כביסי שיעשו בשבילכם את העבודה. אנו מבצעים גם ניקוי יבש לכביסה עדינה במיוחד. כל מה שעליכם לעשות הוא להוריד את אפליקציית kVisi מחנות האפליקציות, ואנחנו כבר ניקח מכם את הבגדים ונחזיר אותם.

דילוג לתוכן