איך להוריד כתם שמן מבגד?

איך להוריד כתם שמן מבגד?

מי מאיתנו לא מכיר את כתמי השמן? הם יכולים להיות מאד עיקשים וקשים להסרה, אבל לא בלתי ניתנים להסרה! רוב כתמי השמן קורים לנו כפי שאתם יודעים במטבח כשאנחנו מכינים לאכול או במהלך האכילה, אך ישנם כתמי שמן נוספים ומעצבנים לא פחות כמו כתמי גריז. זה אולי ישמע לכם קצת מוזר, אבל הדרך הטובה ביותר להתמודד עם כתמי שמן היא להמנע מהם, נכון זה ידרוש לכם להיות קצת יותר זהירים, אבל זה שווה את המאמץ. הדבר הכי חשוב שצריך לדעת על כתמי שמן הוא שעדיף להסיר אותם כמה שיותר מהר מהרגע שהבגד הוכתם. שימו לב: ניסיון לייבש את הכתם באמצעות חימום ישיר או מייבש שיער רק יחמיר את המצב…

5 שיטות להסרת כתמי שמן מהבגד

  • מסיר כתמים – אם יש לכם אפשרות הצטיידו בחומר מסיר כתמים מבגדים שאפשר לרסס על כתם השמן, המתינו כשעה ותכניסו את הבגד למכונת הכביסה וכבסו בחום המקסימלי שניתן לכבד את הבגד.
  • תמיסת מלח ואלכוהול – זוהי תמיסה להכנה ביתית פשוטה מאד קחו כוס מלאו רבע מהכוס במלח מטבח רגיל ואת שלושת רבעי הכוס הנותרים מלאו באלכוהול לחיטוי, פזרו את התמיסה שיצרתם על כתם השמן השרו אותו כחצי שעה והכניסה למכונה לכביסה רגילה. ניתן לחזור על התהליך מספר פעמים.
  • טלק – רובנו מכירים את הטלק כחומר שנועד לספוג ריחות וזיעה, אך הוא יכול להיות מסיר כתמי שמן מעולה. התהליך להסרת כתמי שמן עם טלק הוא פשוט: סיפגו את כתם השמן עם מגבת נייר משני צדדיו של הבגד, פזרו טלק מעל הכתם והמתינו כרבע שעה, אח"כ סיפגו את הטלק עם מגבת נייר, שפשפשו אותו בעדינות עם נוזל כביסה והכניסו למכונת הכביסה.
  • אבקת סודה לשתייה – קחו אבקת סודה לשתייה וערבבו אותם עם מים עד שתתקבל מעין משחה סמיכה, מרחו אותה על הכתם והניחו לה להתייבש לחלוטין, ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים עד שהכתם יורד ולבסוף להכניס למכונה.
  • חומץ – במידה וכתם השמן כבר הספיק להתייבש נסו לשפשף אותו בעדינות עם מטלית לחה וקצת חומץ, חזרו על הפעולה ככל הנדרש עד להסרת הכתם ולבסוף הניחו את הבגד לייבוש.

הסרת כתמי שמן מבגדים לאחר כביסה – איך להוריד כתם שמן שהתייבש?

אמנם עדיף לטפל בכתם השמן כמה שיותר מהר מהרגע בו הוא נוצר, אבל אם כבר זרקתם בגד מוכתם בשמן לכביסה ולא ניסתם להסיר אותו קודם לכן, עדיף לנסות עם נוזל כלים מסיר שומנים: מרחו את נוזל הכלים על הבגד והשרו אותו בגיגית מים חמים למשך חצי שעה עד שעה ותלו את הבגד לייבוש באוויר הפתוח.

שיטה נוספת להסרת כתם שמן שהתייבש היא באמצעות משחת כלים: מרחו משחת כלים על הבגד תנו לה להספג במשך חצי שעה שעה והכניסו את הבגד למכונה.​

 

אם כתם השמן עדיין לא ירד? נסו ניקוי יבש!

כאמור, הסרת כתמי שמן יכולה להיות עניין לא פשוט גם עבור מי שיש לו ניסיון בהסרת כתמים. לכן, תמיד תוכלו לפנות לשירותי כביסה מקצועיים הכוללים גם ניקוי יבש דרך שירותים כמו כביסי. לשירותים אלו יש מכונות כביסה מיוחדות לניקוי יבש ואת מערך החומרים הנכון להסרת הרוב המוחץ של הכתמים, כולל כתמי שמן, אם מדובר בבגד פשוט וזול יחסית שאתם יכולים לוותר עליו אין לכם צורך בניקוי יבש, אבל אם מדובר בבגד שיקר לליבכם (וגם הכיס שלכם) ואתם רוצים להנות ממנו גם בעתיד אנו ממליצים על ניקוי יבש .

ניקוי יבש יכול להציל את השמלה שאת כ"כ אוהבת או החולצה המכופתרת שמביא לך מזל,מעילים ובקיצור הכל.

הורידו את אפליקציית kVisi ושירותי הניקוי יבש שלנו יגיעו עד אליכם לאסוף את הבגד ולהשיבו לאן שתגידו ומתי שנוח לכם.

kVisi כביסה, גיהוץ וניקוי יבש ברמת גן, גבעתיים ותל אביב.

דילוג לתוכן