‏5 שיטות להסרת כתם דיו מהבגד

‏5 שיטות להסרת כתם דיו מהבגד

כמו הרבה כתמים אחרים, גם כתמי דיו על בגדים יכולים להיות כתמים עקשניים ומעצבנים למדי, אפילו אם אתם עושים שימוש בחומר כביסה מיוחד או סבונים שאמורים להתאים לכך. זה יכול לקרות בעבודה כתוצאה מעט שהתפוצץ בכיס או שהילדים שלך החליטו שעדיף לצייר על עצמם ועל הבגדים שלהם.

חשוב לדעת לפני שמסירים כתם דיו מהבגד:

יש להתאים את את שיטת ניקוי הכתמים לסוג הבד או האריג ממנו עשוי הבגד שלכם, כך למשל שיטה שמתאימה להסרת כתמי דיו מכותנה לא בהכרח תתאים להסרת כתמי דיו מבד לייקרה.

אם קראתם את אחד מהמאמרים האחרים שלנו כאן באתר, אתם בוודאי יודעים שהדבר הכי טוב שאפשר לעשות במקרה והכתם נוצר כרגע, הוא לשטוף אותו במים קרים.

חשוב מאד להדגיש כי שטיפת הכתם במים חמים או רותחים עשויים לגרום לכתם לחדור ולהתקבע בסיבי הבגד ואז יהיה הרבה יותר קשה להסירו.

  • שיטה שמתאימה מאד לכתמי דיו טריים שזה עתה נוצרו היא שימוש בתרסיס לייצוב שיער, אך כאן יש לרסס אותו משני הצדדים של הבגד, אם מדובר בכתם דיו ישן שהספיק להתייבש השיטה הזו פחות מומלצת ויש לנסות את השיטות האחרות שאנו מציעים.
  • אם כתם הדיו כבר התייבש או התייבש חלקית, אפשר לנסות ולהוריד את כתם הדיו באמצעות השרייתו באלכוהול רפואי. לאחר ההשרייה שמים את הבגד בתוך מגבת על מנת שהאלכוהול יספוג את הכתם. בשלב הבא משפשפים את כתם הדיו עד שיעלם, ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים עד לקבלת התוצאות הרצויות.
  • שיטה אחרת שאפשר לנסות היא הסרת כתם הדיו באמצעות אצטון. כאן עושים זאת ישירות, ולכן עדיף לנסות את החומר בפינה נסתרת כדי לראות שהוא לא גורם לנזק.

שיטות טבעיות להסרת כתמי דיו מהבגדים

לצד השימוש בחומרים שלמעלה, יש גם "נוסחה" להורדת כתמי דיו עם חומרים טבעיים. פתרון זה מתבסס על החומציות שבלימון ויכולת הספיגה של המלח : שימו את הבגד כך שהכתם יהיה מעל מטלית עבה (בשום פנים לא מקופל) ופזרו מלח על הכתם. סחטו לימון על גבי הכתם. תנו לכתם להתייבש, שטפו אותו במים קרים ושימו במכונת הכביסה.

עוד חומר מפתיע שמתאים לאריגים רגישים יחסית הוא חלב. הרעיון כאן הוא שהדיו יתפרק בזכות האנזימים שבחלב. פשוט משפשפים את הכתם עם טיפת חלב ומצפים לטוב…​

 

ואם הכתם עדיין לא ירד? נסו ניקוי יבש!

אם המצב של הבגד לא משתפר והוא יקר לליבכם (וגם לכיס שלכם), אתם יכולים לקחת אותו לניקוי יבש. שירותי ניקוי יבש כמו אלו של "כביסי" מתמחים בהסרת כתמים קשים. בניגוד לכביסה ביתית, הניקוי היבש עושה שימוש בממיסים מיוחדים ומכונות כביסה מיוחדות המתאימות להם. באופן זה אפשר להיפטר מכתמים עקשניים במיוחד מבלי לפגוע או להזיק לבגד ולקבל אותו נקי כמו חדש, מגוהץ ומקופל.

הצוות של אפליקציית kVisi עושה הכל, אבל הכל! כדי להקל עליכם את החיים ולחסוך לכם כמה שיותר זמן והתעסקות בניקוי הבגדים שלכם.

אתם מוזמנים להוריד את אפליקציית kVisi ולהזמין את שירותי הניקוי יבש שלנו, התהליך הוא מאד פשוט ואתם יכולים לעשות אותו מכל מקום – תזמנו מתי הכי נוח לכם שהשליחים שלנו יאספו מכם את הבגדים ומתי אתם רוצים שנחזיר אותם עד אליכם ואנחנו כבר נדאג לכל השאר.

שירות איסוף והחזרת הבגדים אינו כרוך בתשלום נוסף.

דילוג לתוכן