איך לכבס וילון?

איך לכבס וילון?

וילונות אולי לא נראים כמו הקורבן הממוצע של הלכלוכים והכתמים, אבל כמשתוללות בחוץ סופות חול או בוץ ואולי שכחנו לסגור את החלון הרמטית, הם עשויים להיות דווקא הראשונים שיחטפו פגיעה… מלבד זאת, בוילונות במקומות לחים כגון בחדרי אמבטיה עשויים לצבור עובש ואף לסכן את בריאותכם.

ניקוי ושאיבת הוילונות

לפני שאתם חושבים על כיבוס הווילון, חשוב לנצל את ההזדמנות ולשאוב ממנו לכלוך באמצעות שואב אבק עם צינור יניקה צר. אל תפחדו להפעיל עוצמת שאיבה חזקה, אך שימו לב כמובן שאתם לא מצמידים אותו קרוב מדי לווילון ושואבים אותו פנימה…

איך מנקים וילון גלילה או הצללה?

  • וילון גלילה או וילון הצללה עשויים מחומרים קשים שאי אפשר מן הסתם לכבס בכביסה ולכן המקסימום שאפשר לעשות זה לשאוב ולנקות אותם. לדוגמה, וילון הצללה אפשר לנקות עם שואב ומטלית רטובה.
    מתחילים כשהשלבים סגורים כלפי מטה ולאחר מכן הופכים את הזווית שלהם ומתחילים שוב.
  • אם מדובר בווילון שנגלל לתוך "קסטה" כמו למשל וילון גלילה "נמשך" של פעם או וילון חשמלי, פשוט נקו אותו פעם אחת מבפנים ופעם אחת מבחוץ עד כמה שאפשר…

בכל אופן, אם אתם משתמשים בהרבה מים, ייבשו את השלבים אפילו במידה והם עשויים לכאורה מחומר שלא מחליד כגון אלומיניום. כמובן שעם חומרים כמו עץ אסור לעשות זאת בכלל…

כיבוס וילונות

אז איך מכבסים וילון והאם בכלל אפשר לעשות את זה במכונה ביתית?

התשובה תלויה בסוג הבד או החומר ממנו עשוי הווילון. וילונות מחומרים כמו פלסטיק ושילובים של כותנה אפשר לכבס בדרך כלל במכונה בתוכניות כביסה עדינות בטמפרטורה נמוכה. בכל מקרה, תמיד עדיף להסתכל על הוראות היצרן.

ווילונות שעדיף לכבס ביד (במידה והיצרן מציין זאת) הם וילונות מבדים עדינים יותר כמו פשתן או משי. הכביסה הידנית הנוחה ביותר היא השריה בתוך גיגית עם סבון כביסה. הגיגית חוסכת במים וגם לא יקרה מצב שבו תכבסו בטעות שני וילונות בצבעים שונים.

אם אין לכם מקום לייבש את הווילון לאחר הכביסה, בצעו ייבוש חלקי בלבד ותלו אותו לאחר כשהוא לח. אם נוצרו קמטים וקפלים, השתמשו במגהץ אדים.

וילונות אחרים כגון וילונות שנתפרו ביד או וילונות שאתם פשוט פוחדים לכבס בעצמכם כגון וילונות רומיים עדיף לשלוח לניקוי יבש במכבסה מקצועית. אפשר לבצע ניקוי מקדים באמצעות רולר לניקוי של שערות חיות מחמד מבגדים.

 

איך לכבס וילון עם סיכות?

אם מדובר בווילון שאפשר להוציא יחד עם הסיכות ולא בווילון שמחובר למתלה בצורה מורכבת, אפשר לקפל את כל הסיכות זה בצמוד לזו ולשמור עליהן מקובצות עם גרב. הגרב תמנע מהשטיפה להזיק לסיכות או לסיכות לקרוע בגדים אחרים.

 

איך להלבין וילון שהצהיב או האפיר?

הווילון התלכלך ואתם לא רוצים לוותר עליו? אפשר לנסות ולכבס אותו עם מלבין כביסה או לכבס ידנית בתוספת לימון או חומץ, במטרה להחזיר לו את הצבע שאבד.

 

אפליקציית kVisi – וילון נקי בקליק!

במקום לעבוד קשה – תורידו את אפליקציית כביסי והצוות שלנו כבר ידאג לכל השאר – תזמנו בליחצת כפתור מתי אתם רוצים שנאסוף מכם את הוילון, לאחר מכן נעביר את הוילון לניקוי מקצועי ויסודי ונחזיר אותו עד אליכם נקי ומצוחצח.

למחירון ניקוי וילנות לחצו>>>

דילוג לתוכן