איך עושים כביסה?

איך עושים כביסה?

לעשות כביסה זה אולי נשמע כמו משחק ילדים, אבל כל מי שניסה להפעיל מכונת כביסה יודע שזה קצת יותר מסובך: איך עושים כביסה לבנה? איך עושים כביסה צבעונית ואיזה טמפרטורה תשמור על הבגדים?! אל דאגה, אנחנו כאן כדי לענות על כל השאלות.

איך לעשות כביסה לבנה

אז נתחיל עם כביסה לבנה. כאן יש למעשה שתי קטגוריות : כביסה לבנה "רגילה" וכביסה לבנה עדינה. הכביסה העדינה כוללת את רוב הבגדים החגיגיים יותר ואילו הכביסה הלא עדינה כוללת את בגדי היום יום, מגבות, מצעים וכו'.

את הכביסה העדינה מומלץ לכבס בטמפרטורה נמוכה של 30 מעלות ואילו את הלא עדינה אפשר לכבס גם ב-50 או 60. במקרים של כתמים קשים אפשר אפילו בטמפרטורה יותר גבוהה מכיוון שאין כאן כמעט חשש לפגיעה בצבע.

מבחינת סל"ד (סיבובים לדקה), קיים קשר ישיר בין מספר הסיבובים לדקה לבין זמן הסחיטה של המכונה. בגדים לבנים עדינים מייבשים ב-600 סל"ד ואת הלא עדינים אפשר גם ב-900 סל"ד אם אתם ממהרים…

איך להלבין כביסה לבנה?

עוד שאלה נפוצה היא איך להחזיר לבגדים לבנים שנראים יותר בצבע של "אופוויט" את הלובן שלהם. זה אמנם לא מדע מדויק, אבל יש כמה דברים שאפשר לנסות חוץ מלהשתמש במלבין כביסה שהוא לא תמיד ידידותי ואסתטי…

1.סבון כלים: אפשר להוסיף סבון כלים לאבקה או נוזל הכביסה.

2.אבקת סודה: ערבבו ביחד עם מים ביחס של כוס אבקה עם 4 ליטר מים. ההשריה תלבין את הבגדים אפילו בלי כביסה… זה רעיון טוב לבדים עדינים כמו למשל משי.

3.חומץ: החומץ טוב לא רק בשביל להסיר אבנית מהמכונה, אלא גם כדי להלבין את הכביסה.

4.אספירין: כן, זה נשמע די מטופש, אבל מסתבר שמעיכה של 5-6 כדורי אספירין והוספה שלהם לקערת השרייה יכולה להלבין את הבגדים בזמן הכביסה…

5.שמש: ללא ספק הפתרון הכי חסכוני וזול, השמש הישירה אולי מסוכנת לבגדים הצבעוניים, אבל לבגדים לבנים שאיבדו את הצבע שלהם היא יכולה דווקא לעזור.

אם מדובר בבגדים ששכבו בארון והצהיבו, אתם יכולים להשתמש בשיטות ההלבנה שתוארו לעיל, ומספיקה אפילו כפית חומץ. אם מדובר בכתם צהוב עיקש במיוחד, אתם יכולים לנסות דווקא קצת לימון סחוט ולייבש בשמש בלי להכניס למכונה.

איך עושים כביסה צבעונית?

גם את הבגדים הצבעוניים מפרידים לעדינים, שהם לרוב גם הכהים יותר, ולפחות עדינים. כאן עניין הטמפרטורה כבר יותר חשוב מכיוון שטמפרטורה גבוהה עשויה לגרום לדהייה של הצבע. לכן, את הכהים העדינים מכבסים ב-30 מעלות וסוחטים ב-600 סל"ד. את הלא עדינים מכבסים בעד 60 מעלות, אך בלא יותר מ-600 סל"ד.

איך עושים כביסה ריחנית?

כולם אוהבים כביסה עם ריח טוב ובגדים שכיף ללבוש אותם, אבל כמה צריך להשקיע בזה? הכי פשוט להשתמש במרכך מרוכז מכיוון שהכמות שבה יש להשתמש היא קטנה יותר והריח חזק יחסית, זאת בתנאי שאתם משתמשים בו כמובן בעדינות. אם אתם משתמשים באבקות, שימו לב שאבקות לא איכותיות עלולות דווקא להשאיר כתמים על הבגדים מכיוון שהן לא נמסות היטב במים.

איך עושים כביסה עם ריח טוב?

  • בוחרים ניחוח שאתם אוהבים.
  • חייבים לחכות שהבגדים יתייבשו לחלוטין ורק אז לקפל אותם ולהחזיר אותם לארון, אם אתם רוצים שהגדים שלכם לא יסריחו אל תכניסו אותם לארון כשהם לחים.
  • הכביסה התייבשה? מעולה, אין טעם להשאיר אותה תלויה על החבל משום שזה יגרום לריח להתנדף ולהתפזר.
  • למי שממש מכורים לריח טוב של כביסה, אפשר להתשמש במבשם כביסה לריח חזק יותר שישאר לאורך זמן, רק כמו בשאר הטיפים לפני שאתם מבשמים את הכביסה חכו שהיא תתייבש לחלוטין.

הלכת לאיבוד? בשביל זה יש את אפליקציית kVisi:

להפריד בין כביסה לבנה לצבעונית, לשפשף, לתלות, לייבש ולקפל למה לעבוד קשה? פשוט תורידו את אפליקציית kVisi ואנחנו כבר נדאג לכל השאר…

תזמנו בלחיצת כפתור מאיפה אתם רוצים שנאסוף את הכביסה וזהו סיימתם לעשות כביסה – היא כבר תגיע עד אליכם מקופלת, נקייה וריחנית.

דילוג לתוכן